Ogłoszenia duszpasterskie 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
w V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

1)   W dniu dzisiejszym:

a)     Po Mszy św., o godz. 12.30 – spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

b)   O Godz. 17.15 – nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2)   We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św., o godz. 8.00 i 18.00.

3)   W środę na zakończenie Mszy św., o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4)   W piątek po Mszy św., o godz. 18.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

5)   W sobotę zachęcamy do udziału w Dekanalnej Drodze Krzyżowej na górę Chełmiec. Początek w kościele pw. Świętej Trójcy w Boguszowie Gorcach o godz. 12.00.

6)   W przyszłą niedzielę z racji Niedzieli Palmowej, na każdej Mszy św., poświecenie palm. Natomiast procesja z palami wokół  Kościoła o godz. 11.00. Rozpoczęcie procesji na placu przed Kościołem.

7)   Również w przyszłą niedzielę w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, o godz. 16.00zapraszamy na koncert wielkopostny w wykonaniu orkiestry i chóru Szkoły Muzycznej w Wałbrzychu,

8)   Z całego serca dziękujemy za ofiary składane ubiegłej niedzieli na zakup nowego sprzętu nagłośnieniowego podczas procesji. Uzbierano 3982 zł. Bóg zapłać.

9)   Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Episkopatu Polski i Metropolity Archidiecezji Poznańskiej, trwamy na modlitwie nowennowej w intencji naszej Ojczyzny. Stosowne modlitwy będą odmawiane podczas każdej Eucharystii – w przewidzianym czasie trwania nowenny.

10) Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św., zarówno w dni powszednie jak iw niedzielę. Istnieje również możliwość zamawiania Mszy św., gregoriańskich – za zmarłych, oraz do Tronu Niebieskiego – za żywych.

11) W zakrystii możemy zaopatrzyć się w paschalik na liturgię Wigilii Paschalnej – w cenie 10 zł.

12)  W dniu 22 marca w kościele pw. św. Jerzego na Białym Kamieniu, o godz. 20.00 – Msza św., na rozpoczęcie ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

13) Filharmonia Sudecka, zaprasza w dniu 23 marca 2024 o godz. 18.00 – na koncert Wielkopostny pt. Via Crucis. Udział w koncercie jest odpłatny. Bilet normalny kosztuje -50 zł, bilet ulgowy – 30 zł.